Valmieras tehnikums

Kas vispār ir tehnikums?

Mūsdienās aizvien populārāki un iecienītāki jauniešu vidū kļūst dažādi tehnikumi (profesionālās vidusskolas) – mācību iestādes, kurās gatavo dažādus speciālistus ar vidējo speciālo izglītību dažādās nozarēs, piemēram, celtniecības, lauksaimniecības, rūpniecības u.c. Šobrīd Latvijā ir salīdzinoši daudz tehnikumu dažādās Latvijas pilsētās – Ogrē, Rīgā, Liepājā, Jelgavā, Saldū, Valmierā u.c. Mācīties tehnikumā – tā ir lieliska iespēja iegūt vidējo izglītību un profesiju.

Kur atrodas Valmieras tehnikums?

Valmieras tehnikums atrodas vienā no Vidzemes skaistākajām pilsētām, un šobrīd šis tehnikums ir viena no lielākajām izglītības iestādēm visā Valmierā. Tā precīza adrese ir Vadu iela 3, Valmiera, LV – 4201.

Kāda ir Valmieras tehnikuma vēsture?

Valmieras tehnikuma vēsture meklējama pagājušā gadsimta vidū, precīzāk, 1959. gadā, kad tika dibināta Valmieras Pārtikas ražotāju vidusskola. 1964. gadā tika dibināta Valmieras 36. arodvidusskola. 2011. gadā darbu uzsāka Valmieras Profesionālā vidusskola, kur direktora amatu uzņēmās Ēriks Spuriņš.

Savu tagadējo nosaukumu Valmieras tehnikums ieguva tikai 2014. gada 1. decembrī, un šobrīd skolas pilnais nosaukums ir profesionālās izglītības kompetences centrs „Valmieras tehnikums”.

Sākot ar 2015.gada 1.septembri, Valmieras tehnikumam tika pievienota Rankas profesionālā vidusskola, kura kļuva par Valmieras tehnikuma teritoriālo struktūrvienību Rankā.

Kas ir Valmieras tehnikuma direktors?

Šobrīd Valmieras tehnikuma direktors ir Ēriks Spuriņš.

Kādas ir galvenās Valmieras tehnikuma vērtības?

Kā galvenās vērtības Valmieras tehnikums uzskata pozitīvus un izglītotus jauniešus; sakārtotu un drošu, mūsdienīgu un vilinošu skolas vidi; profesionālus, lietpratīgus, ar plašām zināšanām, profesionālu pieredzi un izpratni pilnus pedagogus, kā arī stipru un lojālu komandu jeb sadarbību, kas balstīta uz atklātību, toleranci starp izglītojamo, viņa vecākiem un skolu.

Kāda ir Valmieras tehnikuma misija?

Valmieras tehnikuma misija ir ar mērķtiecīgu darbību panākt (sagatavot) radošas, izglītotas un arī konkurētspējīgas personības, kuras ir pieprasītas Latvijas un Eiropas Savienības darba tirgū; kvalificēta darbaspēka piesaiste un ilgstoša noturēšana Vidzemē; kvalitatīvu un jaunu profesionālās izglītības programmu pieejamība un to piemērotība darba devēju vajadzībām.

Vai Valmieras tehnikumā ir ēdnīca/kafejnīca?

Valmieras tehnikumā ikviens var doties ieturēt gardu maltīti skolas ēdnīcā, kā arī nopirkt kādu nieciņu skolas kafejnīcā. Ēdnīca strādā katru darba dienu (no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 10:30 līdz 13:30, savukārt piektdienās no 10:30 līdz 14:00). Arī kafejnīca strādā katru darba dienu ar pārtraukumu no 14:20 līdz 14:50 (no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 8:30 līdz 16:30, savukārt piektdienās no 8:30 līdz 14:00).

Vai ir iespēja dzīvot dienesta viesnīcās, mācoties Valmieras tehnikumā?

Gluži tāpat kā citos tehnikumos, arī Valmieras tehnikums saviem jauniešiem piedāvā iespēju dzīvot dienesta viesnīcās. Jāpiemin, ka īres maksa par kopmītnēm ir salīdzinoši neliela, tā kā tev pat būs jāaizmirst par mūsdienās tik ļoti populārajiem kredītiem internetā.

Vienā dienesta viesnīcas istabiņā dzīvo kopā 3 – 4 jaunieši. Ir iespēja dzīvot viesnīcā Rankā (284 gultas vietas), kur mēneša īres maksa ir 7 eiro liela, un šī istabiņa ir aprīkota ar gultu, skapi, galdu un krēsliem, taču ir iespēja dzīvot viesnīcā Valmierā (369 gultas vietas), kura ir remontēta, un īres maksa ir 8,50 eiro liela. Šīs viesnīcas istabiņas ir aprīkotas ar gultu, skapi, galdu, krēsliem un ledusskapi.

Brīvais laiks dienesta viesnīcās ir līdz plkst. 22:00.

Ja tev ir kādi jautājumi par skolu, raksti uz Valmieras tehnikuma e-pastu (skola@valmierastehnikums.lv), sūti faksu (+371 64232156) vai zvani pa tālr. (+371 64232155).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *